Кошик
22 відгуки
+380663093696
Сучасна технологія створення насінневих дібров
Контакти
ПрАТ "СПЕЦЛІСМАШ"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+38095644-08-19Відділ збуту
+38053616-11-78факс.збут Email: lismash.buh@ukr.net
+38066309-36-96Директор
+38096308-80-91Відділ збуту Email: lismash.buh@ukr
+38066934-56-35Виробництв Email:seigevit@gmail.com
Василь Іванович
УкраїнаПолтавська областьЛубниул. Садова, 937500
metalsword
Мапа

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена у найближчий робочий день.

Сучасна технологія створення насінневих дібров

Сучасна технологія  створення насінневих дібров

Сучасна технологія створення насіннєвих дібров в умовах Д1, Д2 південного лісостепу на не розкорчованих зрубах за допомогою повної механізації робіт.


 

Реформування в лісовому господарстві потребує застосування найбільш економічних екологічних, обґрунтованих, високопродуктивних технологій створення лісових культур. Ми пропонуємо застосування в умовах дібров південного лісостепу таку технологію

Застосування у виробництві РКР 1,5 для догляду за лісовими культурами, а також вирощування сіянців з закритою кореневою системою (контейнери) дали можливість створювати лісові культури на не розкорчованих зрубах повністю механізовано, як дуба так і сосни.

Згідно технологічних карт, вже п’ять років на суцільних зрубах, 100% понижуються пеньки.

Підготовка ґрунту плугом ПДП- 1,2, РН-60, посадка контейнерів лісогосподарською машиною СЛН-1, в обхід великих пеньків, дає можливість мінімально порушувати наземний покрив (біля 20%). В подальшому в перший рік вирощування в другій половині вегетаційного періоду проводимо догляд за допомогою РКР-1,5.

alt text

Основна направленість технологічної схеми: виключити в подальшому догляд за лісовими культурами різними культиваторами, а рубщиком коридорів РКР-1,5 мульчувати поверхню грунту порубковими залишками після проходу агрегату.

alt text

Десятирічний досвід догляду за лісовими культурами РКР-1,5 показав ефективність такого кроку догляду за л/к, високу економічну ефективність, екологічну та лісівничу ефективність. Мульча дає змогу прикрити грунт від фізичного висихання, зменшує кількість бур’янів, рівномірного розподіляє вологу. Вологість грунту під нею значно вище, ніж на поверхні грунту і нижче температура.

alt text

Під мульчою активно працюють мікроорганізми, удобрюючи грунт. В 10 річних культурах дуба створення посівів в рік РКР (Старосалтіввьке лісництво кв.78 виділ 3 площа 5,0га) тобто в 1 кварталі зрубана лісосіка, в квітні місяці після очищення зрубів, підготовлено грунт полосами шириною 1,4 м в обхід великих пеньків і посіяний жолудь по центру після по схемі 6 х 0,5 га.

alt text

Аналіз щорічного приросту по висоті десятирічних культур дуба показує високий темп росту дуба. На пробній площі в 2009 році проведена рубка освітлення з вирубаємою масою 5 м3/га по верховому методу. Як видно на фото приріст в висоту, в 2010 р., досяг біля 0.7 м, а ще повинен бути серпневий приріст, то можно припустити, що він буде більший. Залишені в кулісах другорядні породи, підлісок, не потребують значних зусиль та коштів при проведенні в подальшому, прочищення, прорідження, що значно скоротить витрати на створення нормального дубового деревостану. Якщо рахувати по росту дуб до повільно ростучих порід (тобто приріст до 30 см, ) то із графіку видно, що вже в 10 річному віці тут його можливо віднести до швидкоростучих.

alt text

 

Вартість догляду 1 га культур РКР-1,5 близько 150 грн. Порівняна вартість робіт

показує високу ефективність створення лісових культур на цій технології.
alt text

alt text


Розвиток лісокультурного виробництва по ДП «Вовчанське ЛГ»

 

Щорічно по ДП «Вовчанське ЛГ» створюється близько 200 га лісових культур, в тому числі захисних насаджень близько 90 га. Всі роботи по створенню лісових культур ( підготовка грунту, посадка) проводяться 100% механізованим способом, при цьому вартість створення 1 га лісових культур являється однією з найнижчих по обласному управлінню.

Відсоток механізованих та хімічних доглядів за лісовими культурами складає близько 70%. З 2006 року частина цих робіт (до 30%) проводиться силами лісокультурної бригади приватного підприємця згідно договорів підряду, які складаються на підставі технологічних карт, розроблених згідно діючих норм і розцінок на проведення даних робіт.

Здешевлення вартості 1 га догляду за лісовими культурами може бути проведене за рахунок впровадження хімічного догляду за лісовими культурами, але даний вид робіт неможливий із-за відсутності сучасних препаратів в реєстрі препаратів, дозволених для використання в лісовому господарстві України.