Кошик
23 відгуки
+380663093696
Відтворення дубняків в умовах південного лісостепу
Контакти
ПрАТ "СПЕЦЛІСМАШ"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+38095644-08-19Відділ збуту
+38053616-11-78факсEmail: lismash.buh@ukr.net
+38066309-36-96Директор
+38096308-80-91Збут Email: lismash.buh@ukr.net
+38066934-56-35Виробництв Email:seigevit@gmail.com
Василь Іванович
УкраїнаПолтавська областьЛубниул. Садова, 937500
metalsword
Мапа

Відтворення дубняків в умовах південного лісостепу

Відтворення дубняків в умовах південного лісостепу

Відтворення дубняків в кленово-липовій діброві на не розкорчованих зрубах промисловим способом за допомогою РКР-1,5 М в умовах південного лісостепу та північного степу.


 

Десятирічний досвід відтворення насіннєвих дубняків на нерозкорчованих зрубах з пониженими пеньками промисловим способом в дібровах південного лісостепу та степу за допомогою РКР-1,5 показав високу як лісівничу, так і економічну ефективність.

У ДП «Вовчанське лісове господарство» вирубування дерев на суцільних рубках проводиться з одночасним пониженням пеньків. Після механізованої підготовки ґрунту РН-60 проводиться посадка лісових культур агрегатом СЛН-1 сіянцями з відкритою та закритою (в контейнерах) кореневою системою та посівом жолудя. В перший рік в кінці вегетаційного періоду з обох сторін рядка проводиться догляд рубщиком коридорів в агрегаті з трактором МТЗ-82. Вирубається над поверхнею ґрунту трав’яний покрив, природне поновлення чагарників та підгінних порід. При шестиметрових міжряддях утворюється коридор шириною 4 метра. В результаті догляду РКР-1,5 біологічна маса отримана перебиванням трав’яної та деревної рослинності прикриває грунт від висихання, утворюючі своєрідну мульчу. При шестиметрових міжряддях залишаються куліси орієнтовною шириною 1,5-2 м, в яких формується склад другорядних, підгінних та чагарникових порід.

Відтворення дубняків

Досвід показав, що щорічний одноразовий прохід з обох сторін агрегатом РКР-1,5, в кінці травня на початку червня, збільшує приріст лісових культур дуба майже вдвічі.

Як видно із мал. висота десятирічних культур дуба досягає майже 6 метрів, тобто середній приріст за 10 років складає близько 0,6 м.

Таким чином, класично повільно ростучій дуб до 10 років в результаті застосування РКР-1,5 перетворюється в швидкоростучу породу.

Вартість одноразового догляду за лісовими культурами з застосуванням РКР-1,5 складає близько 250 грн. за 1 га, що набагато дешевше ніж проведення освітлень.

Рубка освітлення до 10-річного віку проводиться один раз і лише на третині всієї площі (в кулісах шириною 1,5-2 м) для формування складу насадження. Вибираємо маса зрубуємих хворостів та хмизів зменшується в тричі, отже і затрати зменшуються.

Енергія росту дуба дає можливість з незначними витратами вирощувати дуб в «шубі з відкритою головою».

Енергія росту дуба